Pontosabban kifejezve az emberiség történelmét végigkísérő háborúkkal egyidős tudomány, amelyekben az ellátásnak, a zsoldok pontos fizetésének, a csapatmozgatásnak, a szállás megszervezésének vagy hadi anyaggal való ellátásának a győzelem szempontjából meghatározó szerepe volt.
Már az ókorban külön szakmának számított a logisztika: a Római Birodalomban logistának, a Bizánci birodalomban logoténak hívták az ezzel foglalkozó szakembereket, akiknek fontos szerepük volt ezen birodalmak felemelkedésében.
Az évszázadok során a logisztika a hadtudomány egyik legfontosabb ágává vált, különösképp a 19. századtól, amikor is a hadseregek megnövekedett létszáma miatt szükségesebbé vált a pontosabb szervezés és az egyre korszerűbb megoldások használata. a szakma egyik úttörője Antoine Henrilomini volt, aki megalapozta Napóleon hódító hadjáratainak sikerét. A II. világháború idejére a logisztikának akkorára nőtt a jelentősége, hogy például az amerikai hadsereg harmada már nem is vett részt a közvetlen harcokban, hanem valamilyen logisztikához kapcsolódó feladatot látott el.
A logisztika modern történetének kezdete, azaz gazdasági funkciója, 1955-re datálódik. Ekkor írta meg Morgenstern azt a tanulmányát,amelyben a hadászatban használatos logisztikai rendszert gazdasági alkalmazásokra ajánlja. Innen indul a logisztika gazdasági története.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.